Wybór i zakup sprzętu komputerowego

odpowiedz na poniższe pytania

Do czego będziesz go używać?

Gry

Należy wybrać dobrą płytę główną (np. opartą na chipsecie P45), z co najmniej 4GB pamięci operacyjnej i szybkim procesorem dwu- lub czterordzeniowym. Ilość pamięci karty graficznej powinna zależeć od rozdzielczości natywnej monitora. Jeśli wynosi ona do 1440x900, to wystarczy około 896MB; jeśli więcej, to warto sięgnąć po 2GB. Aby móc w przyszłości rozbudować komputer o drugą kartę graficzną, trzeba pomyśleć o płycie głównej z dwoma złączami PCI-E. Dysk twardy najlepiej podpiąć pod RAID. Warto też pamiętać o dobrze chłodzonej obudowie, która zapewni szybki obieg powietrza.

Prace biurowe

Takiego sprzętu zwykle używa się do pracy z pakietami biurowymi i do przeglądania stron internetowych. Komputer musi być na tyle mocny, by stabilnie działać z dedykowanym systemem operacyjnym. Wydajność nie jest najważniejszym czynnikiem. Wystarczy zwrócić uwagę na zintegrowany układ graficzny i dźwiękowy oraz kartę sieciową. Jako że komputer biurowy pracuje średnio osiem godzin dziennie, musi być niezawodny. W związku z tym nie można wybrać sprzętu zbudowanego ze słabych jakościowo komponentów.

Multimedia

Takie komputery są wykorzystywane głównie do takich czynności, jak przeglądanie zdjęć oraz odtwarzanie muzyki MP3 i filmów DivX/DVD. Spokojnie wystarczą 2GB pamięci, płyta główna ze średniej półki, dwurdzeniowy procesor i średniej pojemności dysk twardy. Nie zaszkodzi także tuner telewizyjny i dobrej jakości obudowa. Żeby komputer pracował cicho, trzeba zintegrowanej lub pasywnie chłodzonej karty graficznej. Standardem jest również napęd optyczny Blu-ray.

Warunki domowe

W takim wypadku komputer jest używany do przeglądania internetu, korzystania z komunikatorów internetowych, gromadzenia domowej galerii zdjęć i muzyki, obróbki zdjęć i filmów. Warto zaopatrzyć się w płytę główną ze średniej półki, procesor dwurdzeniowy, 2GB pamięci operacyjnej i w miarę pojemny dysk, który bez problemu pomieści wszystkie pliki. Jeśli chodzi o kartę graficzną, najlepiej wybrać oddzielny układ.

Sławomir Stańczuk jest do Twojej dyspozycji w dni robocze w godzinach 8:30-17:00. Będąc naszym klientem możesz liczyć na pomoc w nagłych przypadkach. W celu pomocy skontaktuj się ze swoim opiekunem telefonicznie. Jeśli nie będziemy mogli odebrać połączenia, prosimy o SMS z poglądowym stanem sytuacji.

Mapa strony | Bitrix24

Usługi stacjonarne

Z dojazdem do siedzimy klienta świadczymy na terenie miast:

Pobierz teamviewer do zdalnego połączenia

WEBSS STUDIO ©2024 ALL RIGHTS RESERVED.